Očima násilníka
Se skupinou odsouzených za znásilnění byl ve vězení proveden rozhovor o tom, co očekávají u potencionální oběti a zde jsou některá zajímavá fakta:
1)      První věc, na kterou muži u potencionální oběti pohlíží, je účes.
Nejpravděpodobněji budou pronásledovat ženu s culíkem, drdolem, copem nebo jiným účesem, který je snadné uchopit. Také půjdou pravděpodobněji po ženě s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžnými cíly.
2)      Druhou věcí,po které se muži dívají je oblečení. Vyhledávají ženy,jejichž oblečení je snadné rychle odstranit.Většina z nich má u sebe nůžky speciálně na stříhání oblečení.
3)      Také vyhledávají ženy, které telefonují, hledají něco v kabelce nebo dělají nějakou činnost za chůze, protože nedávají pozor a mohou být snadno přemoženy.
4)      Muži nejpravděpodobněji zaútočí a znásilní brzy zrána, mezi 5,30 a 8,30 hod.
5)      Nejčastějším místem,kde jsou ženy unášeny je parkoviště u prodejny potravin. Na druhém místě jsou parkoviště/garáže u kanceláře. Na třetím místě jsou veřejné záchodky.
6)      Těmto mužům jde o to, aby ženu rychle popadli a přesunuli na jiné místo, kde se nemusí obávat toho, že je někdo chytí.
7)      Pouze 2% řekli, že měli u sebe zbraň, protože za znásilnění se zbraní je vyšší trest.
8)      Pokud budete klást odpor odradí je to, protože jim trvá pouze minutu nebo dvě si uvědomit, že pronásledování za to nestojí,protože to bude zdlouhavé.
9)      Tito muži řekli,že by si nevybrali ženy,které mají deštníky nebo jiné podobné předměty,které mohou být v rukou žen použity zpovzdálí.Klíče nejsou zastrašující,protože se musí dostat skutečně blízko k útočníkovi,aby mohli být použity jako zbraň.Takže smyslem je, přesvědčit tyto chlápky, že za to nestojíte.
10)   Několik vhodných obraných technik:Pokud vás někdo pronásleduje zezadu na ulici nebo v garáži nebo je s vámi ve výtahu nebo na schodišti, podívejte se mu do tváře a zeptejte se jich třeba kolik je hodin nebo řekněte něco všedního:“To je k nevíře jaká je venku zima“,“budeme mít tuhou zimu“. Ted jste viděli jejich tvář a můžete je případně identifikovat…. Ztrácíte přitažlivost jako cíl.
11)   Pokud jde někdo směrem k vám, vztáhněte ruce před sebe a zakřičte Stůj nebo drž se zpátky! Většina násilníků, se kterými hovořili řekla,že by si ženy nevšímali,pokud by řvala nebo ukázala, že se bude bránit. Znovu, vyhledávají snadný cíl.  
12)   Pokud máte pepřový sprej, křičte mám pepřový sprej a když jej držíte venku, zastraší ho to.
13)   Pokud vás někdo chytne, nemůžete jej překonat silou, ale můžete je přelstít. Pokud vás chytne zezadu kolem pasu, štípněte útočníka buď pod paží (mezi loktem a podpažím) Nebo v horní části vnitřního stehna velmi velmi silně. Jedna žena uvedla že použila štípnutí pod paží muže,který se jí pokusil znásilnit a byla tak naštvaná,že mu protrhla kůži a vytrhla svalová vlákna – chlap potřeboval stehy. Zkuste štípnout v těchto místech jak nejsilněji můžete – bolí to.
14)   Po počátečním úderu vždy jděte po genitáliích. Můžete si myslet, že toho chlapa naštvete a bude vám chtít ublížit víc, ale tito násilníci našemu instruktorovi řekli,že chtějí ženu,která nebude působit moc problémů. Začněte působit potíže a zmizí.
15)   Pokud na vás muž vztáhne ruce, chytněte ho za dva prsty a zohněte je dozadu, jak nejdál to jde s co největším tlakem dolů.
16)   Samozřejmě, že stále platí, co slýcháme. Vždy si buďte vědomi vašeho okolí,pokud je to možné mějte doprovod a pokud vidíte nějaké zvláštní chování,nenechte to být,následujte své instinkty !!!
Můžete se cítit v daný okamžik hloupě, ale cítili byste se mnohem hůř, pokud by ten chlápek byl opravdu nebezpečný.
 
TOPlist